کنترل و درمان وزوز گوش در تهران

در ابتدا بهتر است بدانید که منظور از درمان وزوز گوش به این معنی نیست که شما درگیر یک بیماری شده اید. وزوز گوش بیماری نیست! بلکه نشانه ای از وجود یک مشکل در گوش یا اعصاب گوش است. علائم وزوز گوش اغلب به صورت صداهایی مثل صدای زنگ، ضربه زدن، وزوز یا خش خش بروز می کند. اگر شما هم حتی برای چند دقیقه و به دفعات این علائم را تجربه کرده اید، نیاز به درمان دارید.

درمان وزوز گوش در تهران

مجموعه تخصصی شنوا طب از بهترین مراکز درمانی اختلالات گوش و شنوایی و درمان وزوز گوش تهران می باشد . جهت رزرو نوبت برای مراجعه به پزشک معالج و درمان وزوز گوش در تهران صفحه تماس با ما را مطالعه و با شماره های نوشته شده تماس حاصل فرمایید.

این صداها ممکن است گاهی در یک گوش و گاهی در گوش دیگر احساس شوند. همچنین میزان صدایی که میشنوید می تواند بلند یا آرام باشد. برخی افراد وزوز گوش را به صورت خیلی شدید احساس می کنند. در این صورت ممکن است این افراد مشکلات شنوایی، کار یا حتی خواب داشته باشند.

بهتر است بدانید که اگر این صداها فقط چند ثانیه طول بکشد، ممکن است نیازی به درمان وزوز گوش نداشته باشید. زیرا این صداها می توانند بدون هیچ علت خاصی و فقط به دلیل انسداد گوش ایجاد شوند. اما در برخی موارد میزان و تعداد دفعات شنیدن صداها بیشتر می شود که در این صورت باید مشکل را جدی بگیرید.

درمان وزوز گوش در تهران
جدید ترین روشهای درمان وزوز گوش در تهران

علت وزوز گوش

معمولا پزشک براساس علائم شما مشکل را تشخیص داده و توصیه به درمان وزوز گوش می کند. اما معمولا قبل از شروع درمان، پزشک سعی می کند تشخیص دهد که آیا وزوز ناشی از یک بیماری زمینه ای است یا خیر. البته بهتر است بدانید که در بیشتر مواقع نمی توان هیچ علتی برای این صداها پیدا کرد!

احتمالا قبل از درمان وزوز گوش در تهران، پزشک سوال هایی راجع به سابقه پزشکی شما می پرسد. پس از شنیدن پاسخ شما به سوال ها، گوش، سر و گردن شما را معاینه می کند. پس از انجام معاینات و انجام آزمایش های مورد نیاز، پزشک علت را تشخیص داده و اقدام به درمان وزوز گوش می کند. برخی از رایج ترین علت های وزوز گوش شامل موارد زیر است:

 • کاهش شنوایی ناشی از شنیدن سر و صدای بلند
 • عفونت های گوش
 • عفونت های سینوسی
 • بیماری قلبی
 • بیماری های سیستم گردش خون
 • تومورهای مغزی
 • تغییرات هورمونی
 • بیماری تیروئید
 • بیماری منیر گوش (بیماری منیر یک اختلال در گوش داخلی است که می تواند منجر به سرگیجه و کاهش شنوایی شود. این بیماری معمولا فقط یک گوش را درگیر می کند.)
درمان وزوز گوش در تهران
شناخت علت وزوز گوش اولین گام در درمان بیماری می باشد

بنابراین پیدا کردن علت وزوز گوش اولین قدم برای درمان وزوز گوش است. بعد از اینکه پزشک علت را تشخیص داد، مشکل را از طریق تجویز داروها یا جراحی برطرف می کند. معاینه شنوایی، آزمایش جنبش، انجام تصویربرداری و تست های آزمایشگاهی از جمله روش های تشخیص علت وزوز گوش است.

اما بهتر است بدانید که درصد زیادی از افراد علت مشخصی برای درمان وزوز گوش نخواهند داشت. این نوع مشکل با عنوان “وزوز گوش ایدیوپاتیک” شناخته می شود. اگر چه هیچ درمانی برای این نوع وزوز گوش وجود ندارد، اما با برخی داروها می توان آن را کنترل کرد. در ادامه این مقاله به بررسی انواع درمان و کنترل وزوز گوش می پردازیم. این درمان ها می تواند وزوز گوش را کنترل کرده و به بهبود کیفیت زندگی شما کمک کند.

درمان وزوز گوش در تهران

راه های درمان وزوز گوش ناشی از بیماری های زمینه ای

همانطور که گفتیم گاهی ممکن است وزوز گوش به دلیل برخی بیماری های زمینه ای ایجاد شده باشد. در این صورت پزشک با انجام برخی روش ها، بیماری زمینه ای شما را کنترل می کند. برخی از روش های درمان وزوز شامل موارد زیر است:

 1. جرم گیری گوش: جرم گیری گوش یکی از روش هایی است که علائم وزوز گوش را کاهش می دهد.
 2. درمان بیماری عروق خونی: این یک بیماری زمینه ای است که ممکن است با رفع آن توسط دارو یا جراحی موجب درمان وزوز گوش شما شود.
 3. استفاده از سمعک: اگر وزوز گوش شما ناشی از کم شنوایی است، استفاده از سمعک این مشکل را حل می کند.
 4. تغییر دارو: گاهی ممکن است وزوز گوش به علت مصرف داروی خاصی باشد که در این صورت پزشک با قطع یا تغییر دارو مشکل را حل می کند.

کنترل صدای هیس گوش با دستگاه های حذف سر و صداها

اغلب اوقات هیچ روشی برای درمان وزوز گوش وجود ندارد. اما راهکارهایی وجود دارد که می تواند به کنترل علائم شما کمک کند. ممکن است پزشک استفاده از یک دستگاه الکترونیکی جهت سرکوب صداهای محیط را به شما پیشنهاد دهد. این دستگاه ها شامل انواع زیر هستند:

دستگاه های نویز سفید

این دستگاه ها صدایی شبیه به صداهای ساکن یا صداهایی مانند ریزش باران یا امواج اقیانوس تولید می کنند. استفاده از این دستگاه معمولا روش موثری برای درمان وزوز گوش است. برخی انواع این دستگاه دارای بلندگوهای بالشی هستند که در این صورت می توانند به خواب شما نیز کمک کنند.
همچنین بهتر است بدانید که پنکه ها، رطوبت ساز ها، رطوبت گیر ها و دستگاه های تهویه هوا نیز نویز سفید تولید می کنند. بنابراین استفاده از این موارد در اتاق خواب شما موجب کاهش وزوز گوش در شب و هنگام خواب می شود.

دستگاه های پوشاننده

این دستگاه ها شبیه به سمعک بوده و در گوش استفاده می شوند. این نوع سمعک نیز به درمان وزوز گوش کمک شایانی می کند. زیرا نویز سفید مداوم و ملایمی تولید می کند که منجر به کاهش علائم و کنترل هیس گوش می شود. امیدواریم استفاده از این راهکارها موجب کاهش قابل توجه وزوز گوش شما شده و آرامش را به زندگی تان بازگرداند.

درمان وزوز گوش

برای درمان وزوز گوش به کجا مراجعه کنیم؟

پس از بررسی عوامل وعلت وزوز گوش یا همان صدای هیس گوش نوبت به معرفی بهترین مرکز برای درمان وزوز گوش در تهران می رسد . مجموعه پزشکی شنوا طب با بهره گیری از پزشکان مجرب و توانمند و استفاده از تجهیزات پیشرفته و تخصصی به بررسی علل وزوز گوش و درمان و کنترل آن می پردازند . هدف این مجموعه در ازائه خدمات ، کسب رضایت بیماران و حذف عوامل بیماری و ناراحتی از آنان می باشد.

درمان وزوز گوش در تهران