جهت تعمیر سمعک در تهران مرکز تخصصی شنوا طب را به شما پیشنهاد می کنیم. سمعک ها علیرغم اندازه ی کوچکشان قطعات پیچیده و محاسبات پیشرفته ی زیادی را درون خود جای داده اند و همین باعث شده است این وسیله ، بسیار آسیب پذیر و حساس باشد.

تعمیر سمعک در تهران

تعمیر سمعک در تهران

هر وسیله ی الکترونیکی پس از مدتی استفاده ممکن است نیاز به سرویس و تعمیر پیدا کند سمعک نیز یکی از این وسایل الکترونیکی است بنابراین از خراب شدن این وسیله نباید تعجب کرد گرچه معمولا سمعک هایی که به طور صحیح مورد استفاده قرار می‌گیرند و به صورت مناسب نگهداری و مراقبت می شوند نیاز به تعمیر نخواهند داشت.

زیرا نحوه نگهداری و استفاده از سمعک یا هر وسیله الکترونیکی دیگری با طول عمر آن رابطه مستقیمی خواهد داشت.در هنگام خرید سمعک باید از متخصص شنوایی خود در مورد شرایط گارانتی و تعمیر سمعک در تهران سوال کنید. تعمیر سمعک یک امر کاملا تخصصی می باشد بنابر این هنگام بروز مشکل و خرابی در سمعک، از مراجعه به افراد غیر متخصص و هرگونه دستکاری سمعک توسط خودتان پرهیز کنید.

جهت آشنایی با بهترین کلینیک تعمیر سمعک در مرکز تهران با ما همراه باشید.

بیشترین دلایل خرابی سمعک چیست ؟

کلینیک شنوا طب یکی از مراکز تخصصی تعمیر سمعک در تهران است که مجهز به لابراتور تعمیرات انواع سمعک از کمپانی های مختلف می باشد. در شنوا طب برای سمعک های دارای گارانتی انواع خدمات پس از فروش ارائه می گردد و در طول مدت گارانتی سمعک به طور رایگان تعمیر می شود.در زیر چند مورد از بیشترین موارد خرابی و مشکل در سمعک ها را خدمتتان ارائه می دهیم.

تعمیر سمعک در تهران
تعمیر سمعک در تهران

۱ – شکستگی در باتری :

فشار آوردن بیش از حد به در باتری یا قرار دادن باتری به جهت مخالف می تواند باعث شکسته شدن در باتری شود.

۲ – گیر کردن باتری در سمعک :

برای هر سمعک یک سایز باتری مخصوص طراحی شده است بنابراین استفاده از باتری با سایز نامناسب باعث گیر کردن باتری در سمعک می شود.

۳- مسدود شدن فیلتر :

در سمعک های داخل گوشی فیلتر سمعک یا وکس گارد باید به طور مرتب تمیز شود به دلیل اینکه این نوع سمعک ها درون گوش قرار می گیرند و فیلتر توسط جرم گوش مسدود می شود و باعث می شود صدا به آسانی نتواند عبور کند در این موارد فیلتر یا وکس گارد را تعویض هم می کنند. برای تعویض فیلتر می توانید از یک اودیولوژیست یا متخصصان تعمیر سمعک در تهران کمک بخواهید .

۴- انسداد کامل یا جزئی تیوب قالب سمعک :

ایجاد ترک یا خم شدگی غیر طبیعی در تیوب قالب میتواند تاثیر بد در کیفیت صدای سمعک بگذارد. در این موارد تیوب قالب باید تعویض شود. همچنین تیوب در موارد استفاده طولانی مدت ممکن است خشک شود که باز هم نیاز به تعویض تیوب است.

تعمیر سمعک در تهران

۵- شکستگی بدنه سمعک :

بدنه سمعک ممکن است در استفاده های طولانی مدت یا در اثر وارد شدن ضربه به آن ، ترک بردارد یا بشکند. جهت رفع این مشکل می توانید با تماس با شنوا طب و هماهنگی جعت تعویض و تعمیر سمعک در تهران ، بدنه سمعک را تعمیر یا به طور کلی تعویض کنید .

۶- تغییر تنظیمات سمعک :

در طول زمان تنظیمات سمعک ممکن است خود به خود به هم بریزد و تغییر کند میدان های مغناطیسی نیز روی این مورد اثر گذار هستند. در این موارد باید به متخصص شنوایی مراجعه شود تا مجددا تنطیم و تعمیر سمعک در تهران را انجام دهد .

۷- صدای سمعک :

در برخی موارد به علت مشکلات سخت افزاری سمعک یا به علت دیگری ممکن است صدای سمعک کم شود که اودیولوژیست این مشکل سمعک را حل خواهد کرد.

تعمیر سمعک در تهران
تعمیر سمعک در تهران

۸- سوت کشیدن یا فیدبک سمعک :

یکی دیگر از مشکلاتی که کاربران سمعک با آن مواجه هستند سوت کشیدن سمعک است . سوت کشیدن سمعک علاوه بر اذیت کردن گوش کاربر باعث آزار اطرافیان نیز می شود . سوت زدن سمعک که اصطلاحا به آن فیدبک می گویند علل مختلفی دارد که برای رفع آن باید به مرکز تعمیر سمعک در تهران یا سایر شهرستان ها مراجعه کنید.

۹- وارد شدن رطوبت به سمعک :

رسیدن رطوبت و آب به سمعک تاثیر مخربی بر روی قطعات داخلی سمعک به ویژه بلندگو ، باتری و میکروفون آن دارد .بنابر این باید از استفاده از سمعک هنگام فعالیت هایی با تعریق زیاد یا استفاده در استخر، سونا و سایر محیط های مرطوب خود داری کرد .

تعمیر سمعک در تهران

 مراحل مراقبت از سمعک

برای جلوگیری از خراب شدن زود هنگام سمعک و احتیاج به تعمیر می بایست به درستی از آن مراقبت و نگهداری کنید که در زیر چند مورد از راهکارهای نگهداری صحیح از سمعک نوشته شده است :

 • هنگام شب درب محفظه ی باتری را باز بگذارید. این کار باعث می شود رطوبت اضافی تبخیر شود و آب در درون سمعک جمع نشود .
 • سمعک خود را به طور مرتب تمیز کنید یا از فیلتر ( وکس گارد ) استفاده کنید . مرتبا آنرا تعویض کنید تا راه صدا در سمعک های نامرئی و داخل گوشی مسدود نشود .
 • در مکان هایی مانند استخر و حمام یا در مواقع بارش باران از سمعک استفاده نکنید.
 • هنگام استفاده از سمعک از اسپری مو استفاده نکنید زیرا باعث آسیب رسیدن به سمعک شما می شود.
 • اگر در مکانی مرطوب و گرم زندگی میکنید حداقل روزی دوبار سمعک را در بیاورید آن را خشک کنید و سپس دوباره از آن استفاده کنید .
 • سمعک را با پارچه های خشک و بدون پرز تمیز کنید .
 • حرارت دشمن سمعک است بنابر این از قرار دادن سمعک در محیط های پر حرارت جلوگیری کنید . ( شیشه خودرو ، پشت پنجره و …)
 • همیشه مراقب باشید که سمعک از دستتان پرت نشود یا به زمین نیافتد زیرا مدار های داخلی آن آسیب می بیند.
 • سمعکتان را از دسترس کودکان یا حیوانات خانگی دور نگه دارید.
 • قبل از استفاده از سمعک باتری آن را چک کنید که خالی نباشد .
 • هر دو هفته یک بار یا ماهی یک بار قالب و لوله سمعک را از آن جدا کرده و آن را تمیز کنید .

مجموعه شنوا طب متشکل از پزشکان مجرب و ماهر و دارای لابراتور های تخصصی برای انجام تعمیر سمعک در نقاط مختلف تهران از جمله شرق تهران می باشد. برای هماهنگی می توانید با شماره های درج شده در پاورقی سایت تماس حاصل فرمایید.

تعمیر سمعک در تهران
تعمیر سمعک در تهران

بهترین مرکز تعمیر سمعک در تهران

پیش از مراجعه به شنوا طب (مرکز تعمیر سمعک در تهران) موارد زیر را چک کنید چنانچه باز هم مشکلی در سمعک خود مشاهده میکنید سمعک را به همراه کارت گارانتی به شنوا طب بیاورید . در صورتی که تعمیر در کلینیک ممکن باشد همان جا انجام خواهد شد و اگر امکان پذیر نباشد به شرکت وارد کننده فرستاده می شود . مدت تعمیر سمعک در تهران بسته به مشکل آن متفاوت خواهد بود اما معمولا بین ۵ تا ۱۵ روز تعمیر طول خواهد کشید .

 • (در سمعک های داخل گوش) رسیور را از نظر وجود جرم روی آن چک کنید و (در سمعک های پشت گوش) چک کنید که قالب سمعک جرم و انسداد نداشته باشد.
 • مطمئن شوید که لوله ی قالب به درستی به قالب سمعک وصل و سالم است.
 • میکروفن سمعک را چک کنید که تمیز باشد و جرمی روی آن مشاهده نشود.
 • چک کنید که باتری سمعک تان تمام نشده باشد.
 • مطمئن شوید که درب باتری به درستی در جای خود قرار گرفته باشد.
 • بدنه سمعک را از لحاظ وجود شکستی و ترک خوردگی چک کنید.
 • ولوم صدای سمعک را چک کنید که در حالتی باشد که برای کاربر سمعک کافی است.
 • دکمه تغییر برنامه را چک کنید.
 • اطمینان حاصل کنید که لوله و قالب، سوراخ یا پاره نباشد.

جهت هماهنگی برای تعمیر سمعک در تهران با یکی از بهترین مراکز شنوایی سنجی و خرید سمعک می توانید برگه تماس با ما را مطالعه یا با شماره های نوشته شده در پاورقی این وب سایت تماس بگیرید . مجموعه پزشکی شنوا طب دارای لابراتورهای تخصصی برای تعمیر سمعک در تهران و پزشکان متخصص شنوایی سنجی در تهران می باشد .

تعمیر سمعک در تهران
تعمیر سمعک در تهران

تعداد دفعات استفاده از گارانتی سمعک

اغلب این سوال برای استفاده کنندگان از سمعک پیش می آید که تعداد دفعاتی که می توانیم از گارانتی سمعک جهت تعمیر سمعک استفاده کنیم چند بار می باشد؟ باید خدمت شما عرض کنیم که این امر بستگی به نوع گارانتی سمعک دارد که هنگام خرید سمعک به آن توجه کامل باید نمود.
در بعضی از ضمانت نامه ها قید شده که این سمعک تحت ضمانت تا زمان معینی و تحت شرایط معینی می باشد. یعنی بعضی از معایب خاص تحت مسئولیت گارانتی نمی باشد یا تعداد دفعات مشخصی را برای مراجعه و استفاده از خدمات گارانتی سمعک معین کرده اند.
اما کلینیک شنوا طب تهران سعی کرده طی قرارداد های مختلف شرایط مندرج در ضمانت نامه ها را به نفع فرد مصرف کننده سمعک تغییر داده به نحوی که بعضی از سمعک ها تا پایان زمان طولانی مدت ضمانت نامه شامل دریافت خدمات به دفعات بی نهایت می باشد به نحوی که تا پایان زمان گارانتی سمعک هر گونه عیب و ایرادی به صورت رایگان رفع می شود.
کلینیک شنواطب مجهزترین مرکز تعمیر سمعک در تهران
یکی دیگر از تسهیلات ویژه و خاص کلینیک شنوایی طب تهران ارائه و تحویل سمعک به فرد کم شنوا به صورت تست به مدت یک ماهه می باشد یعنی بیمار پس از طی مراحل تجویز و انتخاب و تنظیم سمعک در یک مدت تعیین شده فرصت دارد تا سمعک را تست کند و اگر در مدت تعیین شده به هر دلیلی از عملکرد سمعک ناراضی بودید و معایب سمعک توسط کارشناسان کلینیک شنوایی قابل رفع نبود این سمعک بدون هیچ هزینه ای با یک سمعک دیگر تعویض خواهد شد.