شست و شوی گوش در کلینیک چیست و چه فایده ای دارد؟


مرکز شست و شوی گوش در تهران

شنوا طب از تخصصی ترین مراکز شنوایی سنجی و تجویز و فروش سمعک در تهران می باشد. با مراجعه به این کلینیک پزشک مربوطه شما را معاینه و بیماری شما را تشخیص می دهد. چنانچه نیاز به خدمات شست و شوی گوش باشد، شما را به پزشکان مجرب و توانمند در این زمینه معرفی میکنند ، سپس پزشکان با استفاده از پیشرفته ترین تجهیزات، موم های اضافی در گوش شما را خارج می کنند. تا هر چه سریعتر از درد و ناراحتی شما کاسته شود .

توجه داشته باشید خدمات شست و شوی گوش در شنواطب ارائه نمیشود و این کار توسط پزشکان متخصص گوش و حلق و بینی انجام میشود

شست و شوی گوش چقدر ضروری است ؟

پزشکان تمیز کردن دائمی گوش را ضروری نمیدانند زیرا جرمی که در داخل گوش وجود دارد برای گوش ضروری است . جرم های گوش باعث می شود که حشرات نتوانند به داخل وارد شوند در نتیجه گوش از حشرات و جانوران موذی در امان خواهد بود . اهمیت دیگر جرم گوش در جلوگیری از رشد قارچ در گوش می باشد.

زیرا کانال های گوش تنگ و تاریک و مستعد وجود قارچ می باشد. اما با این وجود گاهی اوقات علائمی ظاهر می شود که فرد مجبور است شست و شوی گوش را انجام دهد جهت انجام شست و شوی باید به مرکز شنوایی و شست و شوی گوش در تهران مراجعه کند تا توسط پزشک متخصص معاینه شود. این علائم عبارتند است :

  • احساس درد در گوش
  • کاهش شنوایی موقت
  • وزوز گوش
  • خارش گوش و …

استفاده از سمعک نیز فرد را مستعد تجمع جرم گوش در کانال های گوش می کند .

شستشوی گوش تهران

شست و شوی گوش در تهران چگونه انجام می شود ؟

یکی از راه های خالی کردن جرم از داخل گوش استفاده از ساکشن (مکش) یا ابزارهای ظریف گوش مانند حلقه (رینگ) است . تشخیص روش شست و شو بر عهده پزشک معالج است و به هیچ عنوان فرد نباید خود به خود شست و شو را انجام دهد. ابتدا پزشک معاینه گوش را انجام میدهد و علائم موجود را بررسی می کند.

اگر تشخیص دهد علائمی که فرد دارا است به علت وجود جرم داخل گوش می باشد شستشوی گوش تهران را توصیه می کند .پزشک با استفاده از سرنگی شست و شو را انجام خواهد داد. معمولا از مخلوط آب و نمک یا آب هم دما با اتاق یا گرمتر، برای خارج کردن موم اضافی استفاده می‌کنند. گاهی اوقات پزشک برای نرم شدن مواد تجمع یافته از روغن بچه یا دارو های تخخصی استفاده می کنند

عوارض پس از شست و شوی گوش

آیا شستشوی گوش عوارض دارد ؟

در برخی از افراد پس از شست و شو عوارض مشاهده می شود که برخی از این عوارض جدی و برخی دیگر عادی هستند .

درد در مجرای گوش : اگر شتس و شو بدون استفاده از آب یا قطره انجام شود ممکن است کمی درد به همراه داشته باشد .

سرگیجه موقت و وزوز گوش : این علائم تا حدودی رایج هستند اما پس از مدتی برطرف می شود پس نگران ان ها نباشد ولی اگر این عوارض مدت زیادی طول کشید بهتر است به پزشک متخصص خود مراجعه کنید تا معاینه شوید .

ناشنوایی موقت یا دائم : این عارضه یکی از نادر ترین اتفاق پس از شست و شوی گوش در تهران می باشد . پس نگرانی از این بابت نداشته باشید.

 چناچنه هر یک از علائم گفته شده در این مطلب در خصوص شست و شوی گوش در تهران را دارید جهت معاینه و درمان بیماری خود به مرکز شنوایی شنوا طب مراجعه کنید . این مرکز با بهره گیری از تجهیزات تخصصی و پرسنل مجرب به شما برای رهایی از مشکلات و اختلالات گوش کمک میکند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *