روز جهانی ناشنوایان

روز جهانی ناشنوایان گرامی باد

گرامیداشت روز جهانی ناشنوایان

روز جهانی ناشنوایان گرامی باد

از سال ۱۹۵۷، ۳۰ سپتامبر برابر با ۸ مهر به عنوان روز جهانی ناشنوایان نامگذاری شده است. این روز یادآور سالگرد درگذشت دکتر شرایر، اولین رئیس فدراسیون ناشنوایان است. هدف از این کار حمایت از حقوق ناشنوایان و فرهنگ ارتباط با آنها و نیز آگاه ساختن سیاستمداران و عموم مردم از مشکلاتی است که این بخش از جامعه در زندگی روزمره خود با آن مواجه است.

روز جهانی ناشنوایان گرامی باد

امروزه دنیای ناشنوایان با پیشرفت علم و استفاده از فناوری های نوین در وسایل کمک شنیداری مانند سمعک، کاشت حلزون و توانبخشی شنوایی تغییر کرده است و نقش شنوایی شناسان در ساختن دنیایی بهتر برای این عزیزان افتخار آفرین است.

کلینیک شنوایی سنجی شنوا طب هم وظیفه خود می داند در گرامیداشت این روز انجام وظیفه نموده و روز هشتم مهر برابر با ۳۰ سپتامبر روز جهانی ناشنوایان را به همه ناشنوایان و کم شنوایان عزیز تبریک می گوید. اما…..

روز جهانی ناشنوایان گرامی باد

اما فقط تبریک گفتن و گرامیداشت لسانی کافی نیست باید همه دست در دست هم بنهیم تا بتوانیم از بروز کم شنوایی و ناشنوایی در افراد جامعه جلوگیری کنیم هر کس به طریقی می تواند در این امر مهم سهیم باشد.

این وظیفه از قبل از تولد نوزاد به عهده زوجین است که با انجام آزمایشات ژنتیک و مراقبت های دوران بارداری تا زمانی که به دنیا می آید توسط مراقبین سلامت مراکز بهداشتی جهت غربالگری شنوایی نوزادان و ارجاع به شنوایی سنجی متخصص و پیگیری سلامت نوزادان توسط متخصصین زنان و زایمان و متخصصین گوش و حلق و بینی

کلینیک شنوایی سنجی شنوا طب با انجام تست شنوایی سنجی نوزادان به وسیله پیشرفته ترین تکنولوژی روز دنیا توسط متخصص شنوایی شناس آماده انجام وظیفه در این راه می باشد.

امید است به یاری خداوند بیش از پیش این هموطنان خود را دوست داشته باشیم و همواره از جان و دل برای کمک به این دوستان مهربان اقدام کنیم.

روز جهانی ناشنوایان مبارک

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *