وقتی که شیپور استاش مسدود می شود، احساس فشار در گوش خود می کنید. همچنین ممکن است شنوایی مختل شده و گوش درد را تجربه کنید. این علائم علت گرفتگی گوش همچنین می تواند ناشی از مشکلاتی در گوش میانی یا کانال گوش باشد که پرده گوش را تحت تاثیر قرار می دهد. پزشکان هنوز علت مشخصی که چرا شیپور استاش دچار اختلال میشوند رو مشخص نکرده اند. برخی می‌گویند که واکنش آلرژیک یا عفونت می‌تواند باعث تورم پوشش لوله استاش شود. در برخی شرایط‌، انحراف سپتوم بینی می‌تواند منجر به اختلال عملکرد لوله استاش شود.

عفونت گوش

شایع ترین علت گرفتگی گوش عفونت گوش می باشد.از دلایلی که عفونت گوش بوجود می آید : سرما خوردگی ، حساسیت ، التهاب لوزه ، شنا کردن در استخر آلوده و .. . و معمولاً به دلیل سرماخوردگی یا سایر مشکلات تنفسی ایجاد می شوند که از طریق شیپور استاش به گوش میانی می روند. عفونت گوش اغلب بدون درمان برطرف می شود. قطره های گوش بدون نسخه و داروهای مسکن می توانند به تسکین علائم شما کمک کنند. اگر علائم شما شدید باشد یا بیش از دو روز طول بکشد، پزشک ممکن است آنتی بیوتیک تجویز کند.

علت گرفتگی گوش

بیماری منییر

بیماری منییر یک اختلال گوش داخلی است که باعث سرگیجه شدید و کاهش شنوایی می شود.علت این بیماری در حال حاضر ناشناخته است، اما علائم ناشی از تجمع مایع در لابیرنت ها، که بخش های گوش داخلی هستند، ایجاد می شود.

گرفتگی گوش سینوزیت

هر شرایطی که بر سینوس‌های شما تأثیر بگذارد می‌تواند منجر به علت گرفتگی گوش شود، مانند سرماخوردگی‌های معمولی، آلرژی‌ها و عفونت‌های سینوسی. …

جرم گوش

جرم گوش توسط غدد شما تولید می شود تا پوست شما را مرطوب و محافظت کند. گاهی به علت های مختلف از جمله ترشح بیش از حد جرم گوش یا مسدود شدن مسیر ان و یا اختلال آناتومیک در مجرای گوش جرم گوش بدرستی نمی تواند دفع شود که این عملکرد موجب علت گرفتگی گوش و مسدود کردن مسیر مجرای گوش می شود. براساس تحقیقات انجام شده نیازی به خارج کردن جرم گوش نیست، مگر اینکه مشکلاتی برای شما ایجاد نماید.

علت گرفتگی گوش

مسافرت هوایی

سفرهایی که با هواپیما باشد. تغییرات ارتفاع نیز می تواند باعث اختلال در عملکرد شیپور استاش شود که می تواند باعث علت گرفتگی گوش شوند. تغییرات سریع فشار هوا در طول سفر هوایی، به ویژه در هنگام برخاستن و فرود، بر گوش میانی و پرده گوش شما فشار وارد می کند. شما می توانید با جویدن آدامس ، خمیازه کشیدن در هنگام برخاستن و فرود از گرفتگی گوش هواپیما جلوگیری کنید یا آن را برطرف کنید.

آلرژی

آلرژی می تواند باعث علت گرفتگی گوش شود و از شایع ترین آلرژی ها ، آلرژی فصلی می باشد که معمولا در فصل بهار و تابستان بوجود می آیند که عوامل بوجود آمدن آلرژی گرد و غبار گرده های گیاهی و.. می باشد.

علائم گرفتگی گوش

علت گرفتگی گوش

کم شنوایی

خارش و ترشحات غیر طبیعی از گوش

احساس ناراحتی گوش

سوت کشیدن گوش

تب کم درجه

بی‌خوابی و یا بی‌قراری

استفراغ

وزوز گوش

بی‌ اشتهایی

سرفه کردن

صدای زنگ در گوش

درد گوش

سرگیجه

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

صفحه اصلیخدماتتماس با ما