معرفی بهترین متخصص تنظیم سمعک در تهران

تنظیم سمعک یکی از مراحل مهم در پروسه تجویز سمعک است که باید به طور تخصصی توسط شنوایی شناس انجام شود. اگر سمعک به طور درست و متناسب با نیاز کاربر تنظیم نشود، هیچ فایده‌ای برای فرد کم‌شنوا نخواهد داشت و در تقویت شنوایی او بی تأثیر خواهد بود.

برای تنظیم سمعک در شرق تهران، باید به مرکز شنوایی سنجی شنواطب تهران مراجعه کنید تا اودیولوژیست شما با بررسی نیاز شنوایی تان سمعک را روی گوش شما تنظیم کند.

شنوا طب از بهترین مراکز تخصصی تجویز و تنظیم سمعک در تهران برای بیماران کم شنوا است که با پرسنل متخصص در تنظیم سمعک دارای سه شعبه در تهران می باشد. آدرس، شماره تلفن و ساعات کاری هر سه مرکز تنظیم سمعک در بخش پاورقی وب سایت قرار گرفته است.

بهترین و مجهزترین مرکز شنوایی سنجی در شرق تهران متعلق به کلینیک شنواطب می باشد.

تنظیم سمعک در تهران

چرا سمعک باید تنظیم شود؟

پس از اینکه شما توسط شنوایی شناس معاینه و مورد آزمایش قرار گرفتید، پزشک شما نوع و میزان کم شنوایی تان را تشخیص می‌دهد. سپس با توجه به نیاز شما سمعک مناسب را به شما پیشنهاد می‌کند و در انتخاب سمعک به شما مشاوره می‌دهد.

وقتی مدل مناسب خود را به کمک اودیولوژیست خود انتخاب کردید پزشک متخصص سمعک را با توجه به نیاز و شرایط کم شنوایی شما تنظیم می‌کند.

جالب است بدانید تنظیم سمعک در تهران فقط برای سمعک‌های تازه تجویز شده انجام نمی‌شوند و گاهی مواقع این وسایل کمک شنیداری نیاز به تنظیم مجدد هم دارد.

زمانی وجود دارد که ممکن است متوجه شوید در حالی که پس از تنظیم سمعک در تهران برای اولین بار، شما به طور کامل در مطب شنوایی شناس کار می‌کند، پس از چند هفته استفاده در محیط بیرون، متوجه تغییراتی می‌شوید که احساس می‌کنید ممکن است تنظیم مجدد سمعک ضروری باشد.

علاوه بر این، کم شنوایی یک وضعیت ثابت نیست و برخی افراد متوجه می‌شوند که نیازهای شنوایی آنها در یک دوره زمانی تغییر می‌کند. وقتی این اتفاق می‌افتد، تنظیمات موجود ممکن است دیگر مناسب نباشد.

آیا خودمان می‌توانیم سمعک را برنامه‌ریزی کنیم؟

اگر رابطه خوبی با فناوری‌های روز داشته باشید، ممکن است وسوسه شده باشید که تنظیم سمعک خود را به‌جای مراجعه به شنوایی شناس، در منزل انجام دهید، اما این ایده خوب و عاقلانه‌ای نیست. برنامه نویسی سمعک نیاز به آموزش و دانش زیادی در مورد دستگاه‌های شنوایی و همچنین علم مربوط به کاهش شنوایی دارد. وقتی خودتان دستگاه‌های شنوایی را برنامه ریزی می‌کنید، همیشه این خطر وجود دارد که به سمعک خود آسیب فیزیکی وارد کنید.

از آنجایی که دستگاه‌های شنوایی امروزی بسیار کوچک هستند، نیاز به استفاده از ابزارهای ویژه برای تنظیمات فیزیکی دارند. تنظیم سمعک توسط خودتان، می‌تواند به دستگاه آسیبی برساند که به سادگی قابل اصلاح نیست؛ بنابراین در درازمدت هزینه‌های بیشتری را متحمل می‌شوید؛ زیرا باید یک دستگاه جدید خریداری کنید. با این اوصاف ارزش آن را دارد که برای تنظیم سمعک در تهران به یکی از شعب شنوا طب در تهران مراجعه نمایید. آدرس و شماره تماس شعب در پایین صفحه موجودند.

تنظیم سمعک در تهران در کجا انجام میشود
بهترین مرکز تنظیم سمعک در تهران مرکز شنواطب تهران می باشد.

روش‌ های تنظیم سمعک:

دکمه‌های روی سمعک: در این روش تنظیم سمعک، اودیولوژیست با لمس دکمه‌هایی که بر روی سمعک قرار گرفته‌اند، صدای سمعک را کم یا زیاد می‌کند. در تنظیم سمعک‌های قدیمی و برخی سمعک‌های جدید از این روش استفاده می‌کنند. البته می‌شود با تنظیمات اصلی سمعک این دکمه‌ها را فعال یا غیر فعال کرد، تا اگر کاربر به صورت تصادفی و سهوی این دکمه‌ها را لمس کرد، تنظیمات سمعک به هم نریزد.

ریموت کنترل: امروزه بسیاری از سمعک‌ها با تجهیزات جانبی عرضه می‌شوند تا کاربر به راحتی از سمعک خود استفاده کند. یکی از این لوازم جانبی ریموت کنترل است. البته تنها سمعک‌هایی که قابلیت ارتباط بلوتوثی دارند از این تجهیزات جانبی بهره‌مندند. ریموت کنترل برای سالمندانی که توانایی تغییر ویژگی‌ها و تنظیمات سمعک با استفاده از دکمه‌های روی وسیله را ندارند، بسیار مفید است. آنان می‌توانند به‌جای دکمه‌های کوچک روی سمعک با ریموت کنترل به‌آسانی تنظیمات سمعک را تغییر دهند.

نرم‌افزار (اپلیکیشن): به دلیل پیشرفت تکنولوژی در ساخت سمعک‌ها، امروزه این امکان برای کاربران سمعک به وجود آمده است که با کمک نرم‌افزارهای مخصوص در گوشی موبایل، به راحتی بتوانند تنظیم سمعک را انجام دهند و شخصی‌سازی کنند. اما این ویژگی فعلاً فقط برای سمعک‌های وایرلس و هوشمند وجود دارد و همه سمعک‌ها از این قابلیت برخوردار نیستند.

شنوایی شناس شما می‌تواند از انواع تکنیک‌های پیشرفته کامپیوتری و مبتنی بر الگوریتم برای تنظیم سمعک شما استفاده کند:

صدای فراگیر: سیستم صدای فراگیر به‌منظور شبیه سازی صداهای واقعی و نحوه استفاده کاربر از سمعک در یک سناریوی واقعی استفاده می‌شود. این صداها شامل صداهای ترافیک، صداهای جمعیت و صداهای مشابه روزمره است.

میکروفون‌های پروب گوش واقعی: این کاوشگرها برای شناسایی صداهایی طراحی شده‌اند که وقتی سمعک شما در جای خود قرار دارد به پرده گوش شما می‌رسد که به نوبه خود امکان برنامه ریزی مؤثرتر را فراهم می‌کند.

نقشه برداری گفتار قابل مشاهده : VSM نقشه برداری گفتار زنده راهی برای ترسیم نحوه رسیدن صداها و برخورد آنها به پرده گوش قبل از پردازش آن صدا است. این یک راه پیشرفته و مدرن برای شنوایی‌شناسان برای درک نحوه برنامه ریزی صحیح سمعک بیمار است و امروزه جایگزین اندازه‌گیری‌های سنتی تر شده است.

تنظیم سمعک در تهران
برای تنظیم سمعک در تهران با ما تماس بگیرید

تنظیم انواع برندهای سمعک در شنوا طب

همان‌طور که می‌دانید سمعک‌ها در مدل‌ها و برندهای گوناگونی در بازار عرضه می‌شوند. از جمله معروف‌ترین برندهای سمعک می‌توان به فوناک، استارکی، اتیکن، ریساند، برنافن، سیگنیا، ویدکس اشاره نمود. تنظیم سمعک در تهران بر اساس تنظیمات و برنامه‌های خاص هر برند سمعک انجام می‌گیرد. در ادامه به شیوه‌های تنظیم انواع برند سمعک در مراکز شنوا طب اشاره می‌کنیم.

تنظیم سمعک‌های برند فوناک

مدل‌های تولیدی برند سوئیسی سمعک فوناک از جمله معروف‌ترین سمعک‌ها در جهان هستند. سمعک‌های فوناک در انواع مدل‌ها تولید و عرضه می‌شوند. برای تنظیم سمعک فوناک علاوه بر روش‌های رایج تنظیم سمعک در تهران، می‌توان از نرم‌افزار اختصاصی این شرکت با نام myPhonak استفاده نمود.

البته این نکته را یادآوری کنیم که تنظیمات اولیه سمعک حتماً باید توسط متخصص شنوایی سنج انجام گیرد. یک مزیت ویژه که محصولات برند فوناک دارند، ارائه انواع تجهیزات جانبی جهت استفاده بهینه از سمعک در موقعیت‌های مختلف با هر سطح صدایی است.

تنظیم سمعک‌های برند استارکی

برند آمریکایی سمعک استارکی از جمله باسابقه‌ترین سازندگان سمعک است. از شهرت این برند سمعک همین را بگوییم که زمانی توسط رئیس‌جمهور وقت آمریکا، رونالد ریگان استفاده می‌شده است. مدل‌های جدید تولید شده سمعک استارکی، به دلیل بهره‌گیری از بلوتوث قابلیت اتصال به گجت‌های هوشمند دیگر را دارند.

برای تنظیم سمعک استارکی، شما می‌توانید با استفاده از نرم‌افزار اختصاصی این شرکت با نام thrive، درخواست خود را مبنی بر تنظیم سمعک در تهران برا ی شنوا طب ارسال کنید. متخصصین شنوا طب می‌توانند از راه دور سمعک شما را تنظیم کرده و اطلاعات آن را به تلفن هوشمند شما ارسال کنند و از طریق نرم‌افزار تنظیمات روی سمعک شما اعمال گردد.

جهت آشنایی با مجهزترین مرکز تنظیم سمعک در مرکز تهران با ما همراه شوید.

بهترین مرکز تنظیم سمعک در تهران
برای ارتباط با بهترین مرکز تنظیم سمعک در تهران با شماره های مندرج در متن تماس بگیرید

تنظیم سمعک‌های برند برنافن

ما آن‌قدر به استفاده از اینترنت عادت کرده‌ایم که انتظار داریم همه چیز به صورت آنلاین امکان‌پذیر باشد. پس چرا باید تنظیم دقیق سمعک‌ها به صورت آنلاین امکان‌پذیر نباشد؟ خوشبختانه می‌توانید سمعک‌های برنافون خود را از طریق برنامه Remote Fitting،  ارتباط با شنوا سنج مرکز شنوا طب را تنظیم کنید. البته درهرحال مراجعه حضوری برای تنظیم سمعک در تهران توصیه می‌شود.

تنظیم سمعک‌های برند ریساند

سمعک‌های برند دانمارکی ریساند نیز به همراه نرم‌افزار اندروید یا ios با عنوان ReSound Control عرضه می‌شوند که امر کنترل صدای سمعک را پس از تنظیم اولیه توسط متخصصین شنوا طب میسر می‌سازد.

تنظیم سمعک‌های برند اتیکن

با نرم‌افزار اختصاصی سمعک‌های اتیکن با نام Oticon ON متخصص شنوایی سنج، سمعک را برای شما تنظیم نموده و قادر به استفاده از سمعک در محیط‌های مختلف می‌شوید.

تنظیم سمعک‌های برند سیگنیا

سمعک‌های برند آلمانی سیگنیا نیز به‌مانند بقیه برندهای روز دنیا دارای نرم‌افزار پشتیبانی است. به کمک نرم‌افزار signia app، شما قادر به تنظیم سمعک خود و همچنین قادر به ارتباط و ارسال بازخورد به متخصص شنوایی سنج خود هستید.

تنظیم سمعک‌های برند ویدکس

برند ویدکس در عرصه نرم‌افزارهای کمکی سمعک پا را از سایر رقبا فراتر گذاشته و برای هر سری از محصولات خود نرم‌افزار ویژه‌ای را طراحی کرده است. علت کار هم در ایجاد توانایی تنظیمات اختصاصی هر مدل است. افزودن قابلیت هوش مصنوعی و رابط کاربری کارآمد، توانایی تنظیم سمعک در تهران به بهترین وضعیت کارایی را داده است.

بهترین مرکز تنظیم سمعک در تهران
کلینیک شنواطب تهران بهترین مرکز تنظیم سمعک در تهران

سخن پایانی

در این مقاله به معرفی بهترین مرکز تنظیم سمعک در تهران پرداختیم. اهمیت تنظیم سمعک در تهران توسط فرد متخصص شنوایی سنج و عواقب تنظیم دستی توسط افراد غیرمتخصص را بازگو کردیم. تنظیم سمعک در تهران (شنوا طب) باتوجه‌ به تنظیمات خاص هر سمعک انجام می‌گیرد. جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه تنظیم سمعک در تهران می‌توانید از طریق راه‌های ارتباطی اشاره شده در انتهای این صفحه با کارشناسان شنوا طب در ارتباط باشید.