سمعک وسیله الکترونیکی حساس و پرکاربردی می باشد که تعمیر آن الزاما باید توسط افراد متخصص و مجرب و با استفاده از دستگاههای مخصوص انجام شود. کلینیک شنوا طب تهران تخصصی ترین مرکز تجویز، خرید و فروش و تعمیر سمعک در شمال تهران می باشد که با استفاده از برترین تکنولوژی روز و با همکاری اساتید برجسته و مجرب تنظیم و تعمیر سمعک با مدیریت سرکار خانم جواهری در خدمت همشهریان گرامی میباشد.

شنواطب مجهزترین مرکز تعمیر سمعک در شمال تهران
تعمیر سمعک در شمال تهران

شنوا طب مجهزترین مرکز تعمیر سمعک در شمال تهران

هر وسیله ی الکترونیکی پس از مدتی استفاده ممکن است نیاز به سرویس و تعمیر پیدا کند سمعک نیز یکی از این وسایل الکترونیکی است بنابراین از خراب شدن این وسیله نباید تعجب کرد گرچه معمولا سمعک هایی که به طور صحیح مورد استفاده قرار می‌گیرند و به صورت مناسب نگهداری و مراقبت می شوند نیاز به تعمیر نخواهند داشت.

زیرا نحوه نگهداری و استفاده از سمعک یا هر وسیله الکترونیکی دیگری با طول عمر آن رابطه مستقیمی خواهد داشت.در هنگام خرید سمعک باید از متخصص شنوایی خود در مورد شرایط گارانتی و تعمیر سمعک در شمال تهران سوال کنید. تعمیر سمعک یک امر کاملا تخصصی می باشد بنابر این هنگام بروز مشکل و خرابی در سمعک، از مراجعه به افراد غیر متخصص و هرگونه دستکاری سمعک توسط خودتان پرهیز کنید.

با رعایت نکات زیر می توانید عمر سمعک خود را افزایش دهید و از نیاز به تعمیرات مکرر خودداری کنید.

۱-استفاده از باتری های استاندارد سمعک

۲- سمعک را در محلی که رطوبت یا گرد و غبار زیاد وجود دارد قرار ندهید.

۳- سمعک مستقیماً در معرض اشعه ایکس، سی تی اسکن و MRI قرار نگیرد.

۴- جلوگیری از آسیب فیزیکی سمعک

۵- سمعک را مرتب تمیز کنید و از ورود گرد و غبار به بلندگو، با برس مخصوص جلوگیری کنید.

تعمیر سمعک در شمال تهران
شنواطب مجهزترین مرکز تعمیر سمعک در شمال تهران

بیشترین دلایل خرابی سمعک چیست ؟

کلینیک شنوا طب یکی از مراکز تخصصی تعمیر سمعک در شمال تهران است که مجهز به لابراتور تعمیرات انواع سمعک از کمپانی های مختلف می باشد. در شنوا طب برای سمعک های دارای گارانتی انواع خدمات پس از فروش ارائه می گردد و در طول مدت گارانتی سمعک به طور رایگان تعمیر می شود.در زیر چند مورد از بیشترین موارد خرابی و مشکل در سمعک ها را خدمتتان ارائه می دهیم.

جهت تماس با ما و کسب اطلاعات بیشتر در مورد تعمیر سمعک در شمال تهران فقط کافیست روی کلمه تماس کلیک کرده و با مشاورین این کلینیک مشورت نمائید.

۱ – شکستگی در باتری :

فشار آوردن بیش از حد به در باتری یا قرار دادن باتری به جهت مخالف می تواند باعث شکسته شدن در باتری شود.

۲ – گیر کردن باتری در سمعک :

برای هر سمعک یک سایز باتری مخصوص طراحی شده است بنابراین استفاده از باتری با سایز نامناسب باعث گیر کردن باتری در سمعک می شود.

۳- مسدود شدن فیلتر :

در سمعک های داخل گوشی فیلتر سمعک یا وکس گارد باید به طور مرتب تمیز شود به دلیل اینکه این نوع سمعک ها درون گوش قرار می گیرند و فیلتر توسط جرم گوش مسدود می شود و باعث می شود صدا به آسانی نتواند عبور کند در این موارد فیلتر یا وکس گارد را تعویض هم می کنند. برای تعویض فیلتر می توانید از یک اودیولوژیست یا متخصصان تعمیر سمعک در تهران کمک بخواهید .

۴- انسداد کامل یا جزئی تیوب قالب سمعک :

ایجاد ترک یا خم شدگی غیر طبیعی در تیوب قالب میتواند تاثیر بد در کیفیت صدای سمعک بگذارد. در این موارد تیوب قالب باید تعویض شود. همچنین تیوب در موارد استفاده طولانی مدت ممکن است خشک شود که باز هم نیاز به تعویض تیوب است.

شنوا طب مجهزترین مرکز تعمیر سمعک در تهران
شنواطب مجهزترین مرکز تعمیر سمعک در تهران

۵- شکستگی بدنه سمعک :

بدنه سمعک ممکن است در استفاده های طولانی مدت یا در اثر وارد شدن ضربه به آن ، ترک بردارد یا بشکند. جهت رفع این مشکل می توانید با تماس با شنوا طب و هماهنگی جعت تعویض و تعمیر سمعک در تهران ، بدنه سمعک را تعمیر یا به طور کلی تعویض کنید .

۶- تغییر تنظیمات سمعک :

در طول زمان تنظیمات سمعک ممکن است خود به خود به هم بریزد و تغییر کند میدان های مغناطیسی نیز روی این مورد اثر گذار هستند. در این موارد باید به متخصص شنوایی مراجعه شود تا مجددا تنطیم و تعمیر سمعک در تهران را انجام دهد .

۷- صدای سمعک :

در برخی موارد به علت مشکلات سخت افزاری سمعک یا به علت دیگری ممکن است صدای سمعک کم شود که اودیولوژیست این مشکل سمعک را حل خواهد کرد.

۸- سوت کشیدن یا فیدبک سمعک :

یکی دیگر از مشکلاتی که کاربران سمعک با آن مواجه هستند سوت کشیدن سمعک است . سوت کشیدن سمعک علاوه بر اذیت کردن گوش کاربر باعث آزار اطرافیان نیز می شود . سوت زدن سمعک که اصطلاحا به آن فیدبک می گویند علل مختلفی دارد که برای رفع آن باید به مرکز تعمیر سمعک در تهران یا سایر شهرستان ها مراجعه کنید.

۹- وارد شدن رطوبت به سمعک :

رسیدن رطوبت و آب به سمعک تاثیر مخربی بر روی قطعات داخلی سمعک به ویژه بلندگو ، باتری و میکروفون آن دارد .بنابر این باید از استفاده از سمعک هنگام فعالیت هایی با تعریق زیاد یا استفاده در استخر، سونا و سایر محیط های مرطوب خودداری کرد .

شنواطب مجهزترین مرکز تعمیر سمعک در شمال تهران
شنواطب مجهزترین مرکز تعمیر سمعک در شمال تهران

کلینیک شنوا طب تهران بزرگترین و مجهزترین مرکز تعمیر سمعک در شمال تهران، مفتخر است با در اختیار داشتن جدید ترین تجهیزات پیشرفته الکترونیکی و زبده ترین پرسنل حرفه ای در زمینه های مختلف شنوایی سنجی نوزادان و کودکان و بزرگسالان و نیز تجویز سمعک و تنظیم سمعک و تعمیر سمعک و با همکاری با برجسته ترین پزشکان متخصص گوش و حلق و بینی در سطح تهران در خدمت همشهریان گرامی باشد.

کلینیک شنواطب بعنوان مجهزترین مرکز تعمیر سمعک در شمال تهران جهت رفاه حال همشهریان گرامی اقدام به تاسیس شعبه های مختلف در نقاط مختلف شهر تهران نموده است. شما می توانید به نزدیکترین شعبه به محل زندگی خود مراجعه نمائید

جهت تعمیر سمعک در شمال تهران می توانید به شعبه سیخندان به آدرس : خیابان شریعتی، بالاتر از پل سید خندان، روبروی پارک کوروش، ساختمان پزشکان پاستور، واحد ۱۳ – شماره تماس : ۲۲۸۷۶۳۲۵ مراجعه نمائید.