انجام نوار گوش در شنوا طب

نوار گوش چیست؟

یکی از روش های مدرنی که در علم پزشکی برای معاینه گوش استفاده می شود، نوار گوش است. همانطور که میدانید گوش یکی از اعضای مهم بدن بوده که سلامت آن در زندگی ما انسان ها بسیار تاثیرگذار می باشد. چرا که یکی از راه های ارتباطی اصلی ما آدم ها از طریق شنیدن است. همچنین گوش یکی از مهم ترین حواس انسان بوده. که به وسیله آن می توان شنید و واکنش هایی پس از آن برای افراد به خوبی مهیا می شود. لذا گوش یکی از اصلی ترین حواس در ادامه زندگی بشر محسوب می شود. شنوا طب از تخصصی ترین مجموعه ها برای انجام نوار گوش در تهران می باشد.

حال این سوال مطرح می شود که نوار گوش چیست؟ نوار گوش، یک نوع سنجش شنوایی بوده که توسط ادیومتر صورت می گیرد. ادیوگرام که توسط دستگاه ادیومتر ترسیم می گردد، دارای اطلاعاتی از آستانه شنوایی انسان است. و با رسم یک نمودار میزان شنوایی شما را کاملا مشخص می نماید. در ادامه باید گفت، نوار گوش به خوبی می تواند آستانه‌های شنوایی افراد را نمایش دهد. بر این اساس می توان گفت، نوار گوش مشخص کننده نوع و میزان کم شنوایی در انسان می باشد. به بیانی بهتر این پارامترها تعیین می‌ کنند که فرد باید تحت چه نوع مراقبت یا درمانی قرار بگیرد تا سلامت شنوایی خود را به دست آورد. بنابر این پزشک به راحتی می تواند با تفسیر نوارگوشی که از شما می گیرد، میزان شنوایی شما را به آسانی تخمین بزند.

نحوه گرفتن نوار برای گوش بیماران

خیلی از افراد فکر می کنند که نوار گوش گرفتن، کاری بسیار ترسناک و سخت است. به همین خاطر از رفتن به پیش پزشک خودداری می کنند. ما در این مطلب به طور خلاصه، در مورد چگونگی گرفتن نوار گوش صحبت خواهیم کرد، تا شما عزیزان با آگاهی بیشتر سلامت گوش خود را جدی بگیرید. در ادامه باید گفت، نوار گوش که در اصطلاحی دیگر به آن آستانه گیری راه شنوایی هم گفته می شود. به وسیله قرار دادن یک مرتعش کننده در قسمت پیشانی، ارتعاشات از طریق جمجمه وارد حلزون گوش شده و حلزون گوش را تحریک می کند. پس از گذشت این مرحله ادیومتر آستانه شنوایی افراد را در نوار شنوایی به طور واضح و کاملا درست ثبت می کند .
اطلاعاتی که در نوار شنوایی ثبت می شود طبق استاندارد بین المللی صورت می گیرد. لذا در نوار به راحتی میزان شنوایی فرد مشخص خواهد شد. در ادامه باید گفت، انجام نوار گوش در تهران کاملا بدون درد بوده و فرد در هنگام این تست هیچ گونه دردی را متحمل نخواهد شد همچنین در رابطه با عوارض باید گفت، این نوع تست هیچ گونه عوارضی را برای فرد به دنبال نخواهد داشت. همچنین این تست قابل استفاده برای کودکان و بزرگسالان می باشد.

 

نوار گوش چگونه انجام می شود

در چه زمانی پزشک از بیمار نوار گوش می گیرد؟

زمانی که که به دلایل گوناگونی مانند ورود جسم خارجی و یا ضربه و عفونت گوش، فرد دچار آسیب می شود. پزشک در این مواقع برای بررسی میزان شنوایی گوش، نوار گوش را تجویز می نماید. معمولا در این زمان بیمار با شکایت از ضعف شنوایی و اختلال در آن به پزشک مراجعه می نماید. در این مواقع پزشک نیاز به منبع معتبری دارد تا بتواند به وسیله آن میزان شنوایی فرد را به طور صحیح تشخیص دهد.

یا در زمان های دیگر که فرد برای چک کردن سلامت گوش، به پزشک مراجعه می کند. و دکتر با استفاده از نوار برای گوش از وضعیت سلامت شنوایی او مطمئن خواهد شد. به بیانی بهتر باید گفت، کاربرد مهم نوار گوش ارزیابی دقیق بوده و با تفسیر نوار گوش می توان مشخص کرد که کم شنوایی بیمار در چه حدودی بوده است. می توان گفت، نوار گوش یکی از مهم ترین ارزیابی ها در اختلالات و ضعف شنوایی به شمار می رود.

انجام تست نوار گوش در کلینیک تخصصی شنوا طب

همانطور که میدانید گوش یک عضو مهم و حساس بدن بوده که برای درمان و مراقبت از آن باید به پزشک متخصص مراجعه نمود. تاثیر مشکلات شنوایی به شکلی بوده که می تواند در زندگی افراد بسیار تاثیر گذار باشد. به همین علت، نباید به این موضوع بی توجه بود و یا درمان های نامناسب را پیش گرفت. بر این اساس مراجعه به کلینیک معتبر و انجام تست شنوایی ماند نوار گوش در تهران و توسط مجموعه حرفه ای و با تجربه یکی از نکاتی است که باید بسیار به آن بها داد. به همین علت ما در این مطلب کلینیک شنوا طب را به شما خوبان پیشنهاد می دهیم.
این مجموعه با سابقه درخشانی که در زمینه انجام تست های شنوایی مانند نوار گوش داشته، توانسته امتحان خود را در این زمینه به خوبی پس دهد. به همین علت، این مجموعه یک گزینه عالی برای افرادی است که دنبال کلینیک تخصصی شنوایی هستند. شنوا طب با ارائه خدمات ارزنده به بیماران خود توانسته اعتماد بیماران خود را به خوبی جلب نماید. هدف این مجموعه فقط رضایت بیماران بوده به همین علت، کلینیک شنوا طب یک انتخاب عالی برای انجام تست شنوایی گوش می باشد.

صفحه اصلیخدماتتماس با ما